Zasłony w pokoju dziecka – tak czy nie?

Odpowiednia dekoracja okna ma ogromny wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Pokój dziecięcy powinien być przytulny i urządzony zgodnie z upodobaniami malucha, dlatego warto wybierać tekstylia i dekoracje utrzymane w żywych barwach, które zdobią ulubieni bohaterowie. Zasłony to jeden z elementów, które w kilka chwil pozwolą odmienić wygląd pokoju. Na rynku dostępne są różnorodne modele, w wielu rozmiarach i intersujących wzorach. Dzięki bogatej ofercie z łatwością można znaleźć najbardziej odpowiedni model zasłon.

Zasłony do pokoju małego dziecka

Do pokoju malucha warto wybierać zasłony wykonane z mięsistych, grubych tkanin o wyglądzie satyny bądź weluru. Grubszy materiał przytłumi światło dzienne w czasie drzemki, a wieczorem z powodzeniem zastąpi tradycyjne rolety bądź plisy. Niemowlę w pierwszych miesiącach życia zwraca uwagę na ostre kontury i kontrastowe barwy, dlatego w tym okresie najlepiej sprawdzą się intensywne kolory i geometryczne figury na zasłonach.

Na uwagę zasługują również neutralne odcienie tkanin, między innymi granat, butelkowa zieleń, fiolet, odcienie szarości oraz różu. Jednolite zasłony tworzą bazę do dalszej dekoracji pokoju dziecięcego. Świetnie komponują się z ciekawą tapetą oraz naklejkami ściennymi. 

Dekoracja okien w pokoju starszego dziecka

Wybierając zasłony do pokoju dziecięcego do salonu należy kierować się upodobaniami małego lokatora. Dziewczynki z pewnością ucieszą zasłony w subtelne wzory, na przykład:

– kwiaty,

– jednorożce,

– groszki i kropki.

Zasłony w pokoju dziewczynki można fantazyjnie upiąć wykorzystując do tego celu dedykowane szarfy, przypinki bądź magnesy. Znaczenie ma również sposób montażu wybranych zasłon. Nieustanną popularnością cieszą się maskownice, które kryją karnisz. Modnie prezentują się również szerokie szelki oraz przelotki w kolorze złota lub srebra.

Z kolei do pokoju chłopięcego warte uwagi są materiały w żywych, kontrastowych barwach i przykuwających uwagę wzorach, między innymi:

– pojazdy budowlane i ratunkowe,

– planety i statki kosmiczne,

– dinozaury i inne zwierzęta,

– postacie z bajek i kreskówek.

Ulubiony motyw pozwoli dziecku szybciej się uspokajać po pełnym emocji dniu oraz samodzielnie zasypiać we własnym pokoju.

Jeżeli okno dodatkowo zdobi jednolita roleta bądź nowoczesna plisa zasłony mogą być nieco lżejsze. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się modele wykonane z bawełny, muślinu, wiskozy oraz lnu. Należy pamiętać również o regularnym praniu zasłon w dedykowanych detergentach, aby pozbyć się kurzu i roztoczy.